Praktyczne Porady na każdy temat

Język angielski

Język angielski

Angielski coraz bardziej wchodzi do naszego języka. Coraz więcej wyrazów w reklamach, nazwach, tabloidach, biznesie czy języku potocznym to słowa angielskie. Dla młodego pokolenia to naprawdę żaden problem. Już w szkole podstawowej język angielski jest obowiązkowy.

Natomiast dla starszego pokolenia, jeszcze dość licznego, jest to problem i stanowi duże wyzwanie. Nauczyć się i opanować j. angielski w starszym wieku oczywiście nie jest łatwo. Co prawda istnieje mnóstwo bardzo dobrych szkół lub firm uczących angielskiego w nowoczesny sposób, niemniej zdolności psychiczne ludzi starszych są jednak mniejsze niż młodzieży.

Cóż zatem pozostaje przeciętnemu Polakowi, który chce czy często musi być na bieżąco i znać choć w podstawowym zakresie język angielski? Nie ma wyjścia, musi się nauczyć, aby nie wypaść z gry. Dzisaj nauka języka obcego pomaga na każdym kroku
Do tego dochodzi coraz bardziej powszechna emigracja zarobkowa, głównie na Wyspy, a tam znajomość języka angielskiego jest nieodzowna. Możemy oczywiście pominąć tą konieczność, ale wtedy ilość problemów do pokonania zwiększa się drastycznie.
Problemy ze znalezieniem pracy, trudność w porozumiewaniu się z szefem czy właścicielem mieszkania, problemy językowe w urzędach, nieznajomość przepisów oraz normalna, codzienna komunikacja.

Angielski i jego znajomość okazuje się kluczowa.

A ponieważ jest to język najbardziej rozpowszechniony i używany na całym świecie (zawsze znajdzie się ktoś, kto go zna) stąd rodzi się konieczność jego nauki. Nawet w krajach, gdzie panuje duża niechęć do używania innego języka niż ojczysty, większa część społeczeństwa zna język angielski (np. kraje skandynawskie, Francja czy Niemcy).

Wyjątkiem, choć coraz mniejszym są kraje Ameryki Południowej, gdzie króluje język hiszpański. Ale i tam, zwłaszcza wśród młodszego pokolenia znajomość angielskiego staje się powoli koniecznością.

Zatem również współczesny Polak musi się uczyć angielskiego.

Już teraz w większości firm podstawowym wymogiem jest już nie podstawowa ale biegła znajomość języka angielskiego w mowie i piśmie. Osoba, znająca tylko swój język, może być traktowana jak półanalfabeta.
A praca przy komputerze i w internecie wymusza znajomość angielskiego.
Nie pozostaje nam nic innego, jak się go nauczyć, samemu lub w szkole językowej takiej jak angielski Kielce

nauka-angielskiegoSzybki angielski w rozmowie. Proste konwersacje z życia wzięte

Chcesz szybko nauczyć się mówić po angielsku? Korzystając zProstych konwersacji poznasz zestawy gotowych zwrotów przydatnych w codziennych sytuacjach wraz z ich wymową. Dzięki nim będziesz umieć się przedstawić, wynająć pokój, zrobić zakupy, rozmawiać na tematy zawodowe i wiele więcej.

Z Moniką, studentką z Polski, która właśnie przyleciała do Londynu, do pracy na wakacje oraz z Anglikiem Maxem, twoja znajomość języka angielskiego znacznie się poprawi.

Samodzielna nauka z książki i nagrań pozwoli Ci na osiągnięcie spektakularnych efektów, ucząc się gdziekolwiek chcesz i kiedy chcesz – w domu, samochodzie, czy autobusie.

czytaj więcej …

4 komentarze

 1. Potwierdzam, bez znajomości angielskiego dziś w necie niewiele można zrobić.
  Niby wszystko jest po polsku ale ten polski, w wielu wypadkach, jakiś taki bardzo przypominający angielski.

  Podobno wystarczy poznać jakieś tysiąc słówek, aby móc porozumiewać się po angielsku ze zrozumieniem.

  Może jakiś wpis na ten temat?

  • @Janek, bardzo dobry pomysł z tą listą słówek. Może ktoś z Czytelników pomoże i podeśle?

 2. Sporo informacji tu znalazłem. Nawet często dosyć ciekawych. Nie wiem czy będę zagladał częściej. Pewnie zapomnę adresu strony. Gdyby był jakiś biuletyn albo newsletter to peweni bym się może i zapisał.

  No, ale co by mnie do tego przekkonało 😉

  Może jakiś darmowy ebook, a na pewno te 1000 zwrotów. no to czekamy 🙂

 3. @Bloger, masz rację, biuletyn jest niezbędny