Praktyczne Porady na każdy temat

Remont domu

Remont domu

Remont domu możesz zrobić samemu, jeśli tylko masz trochę talentu i samozaparcia i oczywiście chęci.

To tak naprawdę nic trudnego. Wiele potrzebnych informacji znajdziesz na stronach internetowych, na forach tematycznych czy też w czasopismach np. Murator
Często również w marketach typu Castorama czy Praktiker organizowane są pokazy różnych technik. Wystarczy przypatrzyć się i już można samemu produkować się.
Współczesne narzędzia i materiały również sprzyjają samodzielnej pracy. Wystarczy trochę odwagi i remont domu przeprowadzisz sam.

Oczywiście, nie wszystkie prace będzie można przeprowadzić samodzielnie – np. wymiany okien powinna dokonać wykwalifikowana ekipa. Zresztą kupując okna przeważnie mamy zagwarantowany montaż.
Ale takie prace jak zamontowanie paneli podłogowych czy ściennych, malowanie ścian bądź tapetowanie, malowanie drzwi spokojnie możemy wykonać już we własnym zakresie.

Remont domu wykonany może być samodzielnie – sporo zaoszczędzisz.

Pamiętam swój pierwszy remont domu, choć to określenie na wyrost. A było to we wczesnych latach 60-tych, kiedy o farbach emulsyjnych czy panelach podłogowych nikt nie słyszał. Ściany malowało się farbami klejowymi, gotowymi lub suchymi, kupowanymi na kilogramy i przygotowywanymi samodzielnie (trzeba było dodać kleju malarskiego i odczekać odpowiedni czas). Najcięższe było przygotowanie ścian do malowania. Przeważnie trzeba było usunąć starą warstwę farby, przemyć wodą z szarym mydłem, uzupełnić gipsem ubytki i dopiero wtedy pomalować.

Teraz malowanie to właściwie przyjemność. Stosuje się tylko farby emulsyjne lub akrylowe, nie ma mowy o usuwaniu starych warstw, sprzęt do malowania też inny. Nieraz spotykałem panie domu, które samodzielnie odnawiały mieszkanie, doskonale sobie radząc. Zresztą widać taką tendencję robiąc zakupy w Castoramie lub innym markecie. Sporo osób kupuje farby i sprzęt do malowania i robi to samodzielnie.
Również położenie tak ostatnio modnych paneli podłogowych nie nastręcza większych problemów. Na opakowaniu jest dokładna instrukcja poparta rysunkami, nie potrzeba specjalistycznych narzędzi ani umiejętności.

Remont domu możesz zrobić w większości samodzielnie.

Sampodzielny remont domu to przede wszystkim spora oszczędność, fachowcy sporo jednak kosztują. Poza tym spora satysfakcja. Namawiam Cię więc do podjęcia takiego wyzwania. Możesz również zwrócić się do mnie po poradę. Za niedługo znajdziesz tu sporo fachowych i konkretnych porad, zdradzę również niejedną tajemnicę zawodową.

remont-domuCzytelnicy Ładnego Domu to osoby planujące budowę własnego domu lub remont domu, pragnące stworzyć swój niepowtarzalny styl wnętrza i ogrodu. Ekspertami Ładnego Domu są zarówno przedstawiciele branży…czytaj więcej…

magiczny-domJak możesz uczynić swój dom miejscem jeszcze bardziej przyjaznym dla Ciebie i Twoich najbliższych? W jaki sposób poradzić sobie z wszechobecnym bałaganem panującym w mieszkaniu? Jak stworzyć miejsca przepełnione dobroczynną energią? Odpowiedzi udziela Autorka będąca doradcą intuicyjnym, konsultantką feng shui i cenioną mówczynią.

Dzięki niej dowiesz się, jak wykorzystać kamienie szlachetne w tworzeniu miejsca idealnego do życia. Pomogą Ci w tym również wróżki, anioły oraz roślinni i zwierzęcy sprzymierzeńcy. Do swoich celów wykorzystasz także możliwości czarodziejskich aromatów, kadzidełek i świętego dymu. Zastosujesz błogosławieństwa, magię ochronną i praktyczne nowe rytuały. Będziesz także w stanie skomponować w pełni naturalne detergenty, które wysprzątają nie tylko mieszkanie, ale także oczyszczą Twoją sferę duchową.

Od stworzenia talizmanu po błogosławieństwo szczotki. Od eterycznych naparów po dobroczynne zaklęcia. Magia może znaleźć setki zastosowań w Twoim mieszkaniu. Jak tylko z niej skorzystasz, stworzysz dom, który zalśni pozytywną energią. czytaj więcej…